سوسک ریز و درشت

شناسایی سوسک ریز

نام لاتین : Blattella germanica

سوسک های ریز سوسک های معروف خانگی در حال توزیع در سطح جهانی قرار دارند. بزرگسالان به راحتی با رنگ قهوه ای مایل به زرد و دو نوار افقی سیاه و سفید که بر روی پیشانی آنها قرار دارد پشت سرهم قرار می گیرند که این سوسک ها به طول ۱۳ تا ۱۶ میلی متر رشد می یابند . 

سوسک های کوچکتر و تازه تولید شده تیره تر هستند که تقریبا می توان گفت سیاه و سفید با همان نوارهای سیاه پشت سر را دارا هستند .

ورود سوسک ریز به منزل

در اکثر موارد سوسک ریز با کیسه ها، جعبه ها و یا وسایل مقوایی مانند کارتن به خانه منتقل می شوند. آنها حتی ممکن است با لوازم دست دوم وارد خانه شوند. در ساختمان های چند طبقه آپارتمانی سوسک می توانند به راحتی بین واحدها حرکت کنند و از طریق لوله کشی های مشترک و لوله های فاضلاب مانند یک بزرگراه استفاده و حرکت می کنند .

نشانه‌های هجوم

مدفوع سوسک ریز

مدفوع سوسک های ریز مانند مواد کوچک ، سیاه و شبیه به فلفل دیده می شود که در روی میز و یا در کمد قرار دارند. رنگ مدفوع ممکن است به صورت لکه های تیره یا لکه لکه ظاهر شود که بعضی از آنها کمی بالا می روند. در گوشه اتاق ، در امتداد بالای درب ها و یا در اطراف ترک های کوچک و شکاف های کوچک در دیوار می توان آنها را دید.

کپسول های تخم سوسک

از آنجایی که سوسک ماده در حال حمل پروانه تخم سوسک است به مدت ۱ تا ۲ روز قبل از بدنیا آوردن آنها ، تخم سوسک های خالی ممکنن است در مناطقی پیدا شوند که ماده ها مکرر در آنجا قرار می گیرند .